MK Shadows Srbija
Dobrodošli na forum MK Shadows Srbija!

Join the forum, it's quick and easy

MK Shadows Srbija
Dobrodošli na forum MK Shadows Srbija!
MK Shadows Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta poneti od alata i rezervnih delova

2 posters

Ići dole

Sta poneti od alata i rezervnih delova Empty Sta poneti od alata i rezervnih delova

Počalji od Rendi Sre Jan 13, 2010 11:23 pm

Posto u julu nameravam na put koji je oko 7000 u odlasku i jos toliko u povratku ima li predloga sta da se ponese.Dosta toga znam ali vise ljudi vise zna pa da cujem predloge.
Rendi
Rendi

Broj poruka : 280
Datum upisa : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti od alata i rezervnih delova Empty Re: Sta poneti od alata i rezervnih delova

Počalji od drumskalisica Sub Jan 16, 2010 1:09 am

Pa ako imas fabricki alat koji se dobija uz motor, fabrika je obicno predvidela ono naj potrebnije. Posto nameravas da ides sa tvojim Dominatorom koji je presao cini mi se oko 70.000 km, a imas ga dugo, verovatno i sam znas sta ti je najpotrebnije od alata.
Naravno tu su oni uobicajeni kljucevi 10, 11; 12, 13; 17, 19, i vec ono sto ti moze potrebati za skidanje tocka, zamenu sajle kvacila, gasa, svecice, par odvijaca obicnih i krstastih i slicne stvari - vec prema tvom znanju mehanike. Ono sto znas sam da uradis - da mozes da uradis, ono sto ne znas, bolje da ne radis vec da potrazis pomoc strucnjaka.
S'obzirom da ides u Rusiju i da su saznanja o njihovim putevima dosta negativna - preporucio bih ti da pre putovanja skines tockove sa motora i da prekontrolises u kakvom su stanju lezajevi u njima i po potrebi ih zamenis ili dobro podmazes. Takodje ne bi bilo lose staviti nove gume na motor i poneti unutrasnje za rezervu, pumpa za gume bi bila pozeljna da je imas sa sobom. Takodje nije lose imati i par velikih odvrtaca koji mogu posluziti i kao montiraci za gume. Po potrebi poneti i neki imbus kljuc ( ako treba za nesto ). Od delova poineti platine ( ako ih tvoj motor ima, kondenzator i mozda bobinu, sijalicu za far i zadnje svetlo, par metara licnaste zice, i par metara one krute sa izolacijom ( zica se moze namotati negde oko cevi na ramu da ne zauzima prostor ) i izolir traka. To bi bilo to otprilike, ako se setim jos neceg - dopisacu. Sto se tice alata - treba birati onaj koji je kraci - manjih dimenzija da zauzima manje prostora, a moze se poneti i jedno parce cevi koje se moze nataknuti na kljuc da bi se produzio ako treba jace zapeti. Naravno poneti i rezervne osigurace za struju, a i komplet rezervnih kljuceva ( sakriti negde na motoru ) za slucaj da izgubis one koje koristis !
drumskalisica
drumskalisica

Broj poruka : 180
Datum upisa : 05.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti od alata i rezervnih delova Empty Re: Sta poneti od alata i rezervnih delova

Počalji od Rendi Sub Jan 23, 2010 1:55 am

Ma Dominator mi je presao skoro 80000km isao bi kod onih u Beogradu u Mirijevo cuo sam da pune gume sa nekom masom ko ce to da menja uz put.Ova masa kad se stavi u gume mozes da ides preko eksera nista se ne dogadja posto se odmah zatvara rupa.Svakako cu da uradim jedan bolji servis na motoru pre puta.Agregat mi je za 10 ali mogu da se dese neki sitni kvarovi ,ponecu i jedan regler za svaki slucaj mada se nikad nije kvario. Pored svega nadam se da i u tim nedodjijama ima nekog koji popravlja nesto od moyora jer se u Rusiji mnogo voze motori jes da su zastareli ali tim bolje vise ih popravljaju.
Rendi
Rendi

Broj poruka : 280
Datum upisa : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti od alata i rezervnih delova Empty Re: Sta poneti od alata i rezervnih delova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu